tack till den mod som raderade mitt inlägg! <3
Citat:
Ursprungligen postat av
Psyktabu
Hur lång tid av användande tog det för er att behöva byta dos från låt oss säga 1 mg till 2 mg?
Vad är tecknen på att man börjar fastna?
förstår inte riktigt din fråga.
menar du när man slutar gå från 1mg om dagen, har gått på det länge, och sen börjar köra 2mg om dagen?
själv när jag tar suboxone, brukar 8mg räcka i 2-3 dagar.
Tar jag subutex dock, blir jag så jävla hög att missbrukaren i en går o fyller på linor hela tiden, så då räcker det i ungefär 30-40h
har faktiskt ingen aning hur jag skall svara på din fråga :/
Citat:
Ursprungligen postat av
KringEx
Kan vara ett tecken, men det har aldrig varit det för mig. Jag har skaffat mig på tok för hög tolerans nu (4 mg) men jag får ingen avtändning när jag tar uppehåll 5-7 dagar.
gick på -oxone dagligen i 2 månader och tillslut var man på 8mg på en dag, alltså typ 8h, och då var ruset borta o de va astråkigt, så jag slutade. fick inte ens minsta känning till AT heller.
Tram däremot en annan historia ;/
Subutex däremot, känns som en helt annan drog för mig, än Suboxone. Fastän jag snortar båda.
Trodde verkligen inte det skulle vara sån enorm skillnad.
Är riktigt rädd att jag ska gå o bli hooked på -tex nu när jag precis lyckats sluta med tramadol efter 6+ månader av konstant trammande.