Citat:
Ursprungligen postat av
WeightPower
Är inte så bra på att debattera om detta då jag inte är så insatt om just förintelsen. Säger inte att allt det som Nordfront skriver är sant, men tycker det är bra att man också tar del av sionist motståndarnas syn på saken.
Personligen tror jag att det ligger väldigt många lögner bakom förintelsen.
Judar som kastades i en bur med en örn och en björn... 6 000 000... lampskärmar och tvålar av judar... nazister som skapade titthål för att se när judarna dog... bla bla blaa... Känns som att de, genom att ljuga eller åtminstone förvränga sanningen försöker måla ut nazister som så onda och känslokalla idioter som möjligt.
Man kan också fråga sig varför vissa har hamnat i fängelset bara för att de ifrågasatt förintelsen. Rädd för att lögnen ska avslöjas?
Bryr mig inte om vem som har rätt. Om det bevisas att förintelsen ägt rum så accepterar jag det såklart. Nationalsocialismen kommer trots det att vara den biologiska världsåskådningen.
Ja det är väl bra utgång ?? Att inte tro på alla storys.
Vågar du undersöka sakerna bättre och noggrannare, så blir man oftast väldigt på besviken på "HOAXEN", ve och fasa den stämmer.
Jag var också väldigt tveksam i början, det kunde inte stämma 4 miljoner GASADES på en sådan kort tid i Auschwitz. Sedan av personlig plan kunde det inte stämma i heller. När jag joinade flashback, med ett annat nick som började jag undersökningen, eftersom det är lätt få tag på information på nätet.
Jag fick tips läsa om Germar Rudolf's böcker. Men blide fundersam efter ett tag. Några saker blide jag tveksam om det stämde, när jag undersökte hans teorier, så visade det sig att det stämmer ej .
Han hade förvirrat med sanning, lekman måste ha sett det. Men ej okunnig i ämnet är det lätt att lura. Sedan så började det...... När jag mer o mer övertygade om det.
Sedan visst det finns säkert många skrönor om det. Det är ingen tvekan om det, men många osannolika saker. Är det en gnutta sanning om det.
Ta typ dessa tvålar o lampskärmar...
Judetvålen är en skröna med sanning. DE gjorde
forskningprojekt om göra tvål med fett från människor. Men om det är en jude är det ingen som vet, men tvålen finns kvar. Den kom aldrig i produktion, vilken många tro den gjordes tillverkning. Det är fel... Männsikofett rinner ur kroppen om det hetas upp
Lampskärmarna är också en skröna med liten sanning bakom. Men jude påhitt eller allierade påhitt?? Nej !! Det var
SS domaren Konrad Morgen som undersökte korruption i ett läger, där paret Koch befann sig. Han under sökte ett rykte om den sadistiska
Ilse koch hade gjort lampskärmar av tatuerade hud. Men han fann inga bevis för det. Så det lades ner, men tog upps av de allierade igen. De hittade tatuerade människohudar. Tog då för givet att ryktena var sanning. Det skulle också finnas et album med kort med dessa lampskärmar. Men det försvann :/ . Hon blide dömd i alla fall.
Örnar o björnar har jag inte undersökt ännu... har inte haft den inspirationen ännu.
Men det med 6 000 000 gjorde vi precis, varför den upprepas så många gånger i tidningsartiklar med med mera. Därför måste det vara en skröna, med förut bestämt med 6 000 000 judar måste dö innan israel bildades.
Men det var enkelt lösa det. TS menade det var en chockerande att siffran 6 000 000 judar, upprepas årtionde efter årtionde.
Men hade han undersökt om andra siffror som typ 1,2,3,4,5 miljoner ? Det blide tyst om han.
Vi tipsade han undersöka följande sajt. En tidningsamlingpunkt med inscannade tidningnostiser.
http://chroniclingamerica.loc.gov/lccn/sn84027008/1871-06-11/ed-1/seq-2/#date1=1836&sort=relevance&rows=20&words=6%2C000%2 C000+Jews&searchType=basic&sequence=0&index=0&stat e=&date2=1922&proxtext=6000000+jews&x=16&y=10&= &=&=&=&=&=&=&=&dateFilterType =yearRange&page=6
Där kan man undersöka samtliga siffror. So masterbait gjorde så får man följande :
När man söker på NY TIMES historical search, mellan 1851 och 1948 blir resultaten så här:
"2,000,000 jews" = 50 träffar
"3,000,000 jews" = 61 träffar
"4,000,000 jews" = 37 träffar
"5,000,000 jews" = 40 träffar
"6,000,000 jews" = 41 träffar
http://query.nytimes.com/search/site...uthors/oldest/
Som du märker, så nämns 3 miljoner mest.
Så vad kan du sammanfatta detta?? Jo! Om du vill, så kan du göra en video med endast 3 miljoner judar.
Sedan få det låta som 3 miljoner har nämnts så många gånger blah blah blah. Det blir helt plötsligen sanning då.

Precis som förnekarna har gjort med 6 000 000, för få det bli till en sanning. Det kallas för MAGI

Man förvirrar vederbörande med illusion om en sanning.
Det är förnekarna bra på

Därför det är många flyr fältet här

Det hamnar i en rävsax, som de inte ej kommer ur.