Citat:
Ursprungligen postat av
NougatErik
Låt inte så nedlåtande nästan gång är du snäll. Jag anser att det är värt att spara ihop de pengar jag har tillgång till just nu för att åka till tomorrowland, jag bad bara om tips från folk som kanske har mer erfarenhet. Det låter bara som att du är korkad så som du skriver, finns miljarder olika möjliga tips man hade kunnat få som man inte hade en aning om.
Jag ber om ursäkt om jag förolämpade dig med min dåliga attityd. Men flyg är absolut värdast, sen om du är hardcore och skulle palla typ festivalbuss i 24 timmar dit och 24 timmar hem blir väl det billigast.
Citat:
Ursprungligen postat av
Flaxz
Skall ni flyga och inte vill betala mer än nödvändigt ska ni vara ute i väldigt god tid med att köpa biljetter. Beställer man biljetterna i sista sekund eller väldigt sent in på året då festivalen närmar sig är det inte ovanligt att biljetter landar på upp mot 2000 (eller mer) ENKELRESA, dvs totalt runt 4kkr för tur och retur.
jag köpte flygbiljetter den 12/7 och betalade nästan 2000 kr tur och retur, dock till Amsterdam och därifrån tåg på 300 kr till Belgien
Mina andra polare som åkte med betalade 2000 kr för flygbiljett ner till Amsterdam + hyrbil i det priset och bilade från Amsterdam till Belgien.
Jag tycker det är billigt, men det är ju individuellt.