Citat:
Ursprungligen postat av
Svamphora
Läs svårigheter igen, typisk lilla knarkare, syftade på DrIdiot givitvis.
Nyss var cannabis något som borde vara lagligt, men helt plötsligt är det fel att ungdomarna tjänar pengar på det för att det råkar vara olagligt?

Den slående ironin i att du har ett grammatiskt fel när du påstår att jag har lässvårigheter. Men men.
Cannabis borde vara lagligt, men ungdomsarbetslösheten är en helt annan fråga som bör diskuteras i ett annat forum. Hur du ens lyckas få ihop den frågeställningen ovan vet jag inte riktigt. Men ja, jag tycker det är fel att ungdomar tjänar pengar på en illegal marknad och hade mycket, mycket hellre sett att de tjänade vita pengar de skattade på och således bidrog ekonomiskt till vår välfärd.
Om det var drkovskis du åsyftade så vore det förslagsvis bra att citera honom istället för mig. Men som sagt, nu drar jag mig ur diskussionen med dig.