Citat:
Ursprungligen postat av
Rationalisterna
Att vara medveten vit är ju att vara rasist
"Rasist" är ett hatord. Det är en härskarteknik använd av en viss typ av människor för att sätta högerfolk på plats.
För övrigt är det intressant att notera hela den debatt som bedrivs i västvärlden idag.
Den kan beskrivas så här: alla säger att det finns ett ”rasproblem”. Alla säger att detta ”rasproblem” löses när tredje världen väller in i VARJE vitt land och BARA i vita länder.
Vidare så säger alla att lösningen på ”rasproblemet” är för VARJE vitt land och BARA för vita länder att ”assimilera”, dvs att gifta sig, med dessa icke-vita.
Men om man säger att det fanns ett rasproblem och att detta rasproblem bara kunde lösas om hundratals miljoner icke-svarta fördes in i VARJE svart land och BARA till svarta länder?
Hur länge skulle det då ta för någon att fatta att jag inte talade om ett ”rasproblem”. Skulle jag då tala om den slutliga lösningen på ett SVART problem?
Och hur länge skulle det ta för varje vettig svart man att märka detta, och vilken vansinnig svart man skulle inte opponera sig mot detta?
Men om jag nämner denna uppenbara sanning om det pågående folkmordsprogrammet mot mitt folk, de vita folken, då är liberaler och konservativa överens om att jag är en dödsknarkarrasist.
De säger att de är antirasister. Men de är antivita.
Antirasit är bara ett annat ord för antivit.