Citat:
Ursprungligen postat av Dwade
En annan sak jag noterade som kommer vara sjukt är ju att när man går runt med Trevor i Beverly hills kommer folk att slänga med blickar och så än om Michael går där. I detta spelet lär det ju finnas mer ghetton, som i riktiga LA, så tänk er att gå runt med Michael där med sin kostym.
Så otroligt mycket jag längtar!
Älskar verkligen det där, allt känns så jävla levande och då blir freeroamen som är anledningen till att jag spelar GTA, så myyycket roligare. Man kommer kunna spela i evigheter, det kommer inte finnas något stopp för nöjen.
Fetmarkerade - Vore grymt om man kanske blir konfronterad och är tvungen till att lämna ifrån sig sin guldklocka/plånboken för att komma därifrån hel. Mycket möjligt. Haha sen återvänder man med Trevor (just Trevor, bara för att) och tänder eld på hela neighbourhoodet, samt våldtar deras fruar.