Citat:
Ursprungligen postat av
gurkelurkan
Det är väl såna kastruller som förbjöds på 60-talet för att dom gav hjärnskador. Räcker med att hon häller i lite surt så löses ämnet upp i maten. Där tror jag att all den feta maten har gett ett gott skydd trots allt och giftet har glidit ut bakvägen.
Mycket intressant. Det kunde ju faktiskt förklara varför hon är som hon är och hur hon kan vara störd på samma vis som Hollywoodfru...Som inte är någon fru, men i alla fall, en kvinna som heter Gunilla Persson som man kunnat se i serien "Hollywoodfruar" och som lider av liknande som Anna Book. GP blir dock mer aggressiv och arg. Men extraintressant med aluminiumhjärnskadorna är att de på något vis aktiverar en funktion i hjärnan som gör att man MÅSTE och kan inte låta bli, att påstå att man kan rida och varit en lovande ryttarinna fast man aldrig suttit på en häst.
Jag såg dock att någon här hittat ett filmklipp med en bild på AB och kanske hennes ponny. Det var skickligt, då jag googlat förgäves.
Men det är faktiskt äkta intressant, då jag försökt förstå vad det är för fel på dessa två kvinnor som lever på totalt urgamla meriter och är så känslomässigt underliga. Sen lite komiskt att man måste ljuga om sina hästkunskaper. Någon sorts tourettesinslag, av aluminiumpålagringar i hjärnan?