Citat:
Ursprungligen postat av
Tallintorsk
Anna har verkligen ömma tår! Hon fattar bara att vi tittare på periscope ser det hon inte ser. Det blockas hej vilt. Om man frågar om o varför hon inte ska vara med på Allsången, sommarkrysset mm. -Nej, för just då ska de åka till sin lägehet i spanien o där ska de faktiskt vara i minst sex veckor!
Öh borde hon inte ta vara på sin låtframgång o tjäna lite xa under sommarn?
Någon frågade varför hon bara syntes i div lekprogram, varför inte en brakshow som carola? Blockningen kom direkt. Carola och Lena ph är tex väldigt ömma tår.
De (plus många andra) från 80-talet har till skillnad från Book lyckats hålla sig kvar i rampljuset sett till musiken. Nya album, hits, turnéer, shower m.m. regelbundet. Visst har även de haft sina vändor med skilsmässor, privatliv o.s.v. i skvallerpressen, men de har dessutom levererat musik och hits även på denna sida 80-talets slut.
Klart att Book blir påmind om sin egen havererade musikkarriär när någon nämner succékollegor från förr, sådana som karriären fortfarande rullar på för.