Citat:
Ursprungligen postat av
Gigant_Superman
Ja, Wahlgren har stamtavla och Scholin är en stor skådespelerska. Men om man jämför Pernilla och Anna röstmässigt så anser jag Anna är hästlängder bättre. Mer tonsäker hela tonskalan rakt igenom. Det är ungefär som du skulle jämföra Carola och Linda Bentzing. Dessutom vem av Pernilla och Anna är den fräschaste 50 åringen? Pernilla ser ju ut som en tant. Anna har alltid haft utseendet för sig. Tror det är hennes ögon som man smälter för.
Var en runkobjekt för många 70-talister på 80-talet.
Vad barnen beträffar så såg jag nu att Annas äldsta dotter ska åtalas, men det är ju dottern, vuxen och egen individ som ansvarar för sina egna handlingar.
Nåt jag reagerade på som var lite udda var när jag igår kollade på instagram och Anna Book har en live! Kvinnan gör armhävningar och blir utfrågad??? Det är sånt som min 12-åriga dotter gör med sina kompisar. Det var ytterst omoget. Fick nästan lite WTF-feeling, tänkte inte det är den Anna som jag bildat mig ett uppfattning om.
Under Coronatider och möjliga karantänsbeslut, finns det säkert gott om tid för dig att plöja igenom xxxx antal inlägg från bloggar, instagram, youtube och kvällstidningsklipp, för att få en mer ...nyanserad..bild av Anna.
Jag tror du stannat kvar på 80 talet, när det kommer till Anna.
Det känns som att du har varit på en rymdresa och precis kommit tillbaka
till jorden efter att ha varit bortrest sedan 1986... du har missat en hel eon.
Du är nog den enda 70 talist jag har hört säga att hon skulle ha varit ett runkobjekt.
Däremot kan jag tänka mig att gubbar i 40 års åldern skulle mer än gärna vilja ha att göra med en frodig 14is.
På den tiden var det definitivt inte normalt att visa visa upp bysten i uppknäppta linnen osv
för 14 åringar, speciellt om man har en tyngre byst.
Anna var ju inte en utvikningstjej som Sabrina och Samantha Fox.
Bara en knubbig 14is med en jobbig mamma och töntiga låtar.
Pernilla kan sjunga i höga toner, skulle Anna försöka med något sådant kommer hon antagligen först att låta som en hes kråka, för att sedan spricka på alla möjliga sätt och vis.