Citat:
Ursprungligen postat av
godboy
Tunnan är psykiskt sjuk (oklar diagnos). Ingen i hela världen borde ens bry sig om denna människa. Hon är inte klok någonstans.
Tror diagnosen är på lekmannaspråk är "dum i huvudet med massivt pinsamhetssyndrom".
Jag kan inte sluta tänka på all mat dom lagar. Jag vet att det är tunnan minsta bekymmer men.
1. Hur mycket LAGAR SOM egentligen?
2. Hur mycket slänger dom? Anna har sagt att hon lagar mat för DAGAR men jag tror nog att det gick typ så mkt mat innan med tanke på att det verkar est vara gener om man är överviktig i den familjen (skyller inte Annas över vikt på mystisk sjukdom men tittar man på familjens män verkar dom iaf ha bättre förbränning än dom två vuxna kvinnorna). Tror inte Anna lärt sig att laga mat för en normalätande familj än. Hade hon gjort det hade nog inte äldsta dottern haft problem men jag antar att Anna genom sin egen osäkerhet fört över varenda kass matvanor hon haft/har på dottern.
Sen pratade någon om att missbrukaren förnekar missbruk. Anna förstår hur inte att hennes tidigare förhållande med mat var en ätstörning så nu fattar hon ju inte ALLS när folk ifrågasätter om det kan vara åt andra hållet.
Kvinnan tror ju att hon har full koll 24/7. Som någon sorts Mamma kardashian (som LYCKADES med konsten att marknadsföra ett sextape). Men det blir liksom bara... Anna Book.