Båda våra hundar får vara i soffan och sängen! Den lille har sina bestämda platser i soffan, på ett ställe kan han blicka ut över hela gården, där sitter han väldigt ofta!
Den äldre hunden är långhårig och hoppar bara upp i soffan när han vill kela lite. Han blir snabbt varm och hoppar ner för att lägga sig på en sval plats, i sängen klarar han inte av att ligga allt för länge. Lillen sover gärna i sängen hela natten.
Härlig känsla när han kryper in under täcket, lägger sig med ryggen tätt emot bröstet och har huvudet på min kudde.
Jag skulle vilja få den lilla att sova på sin plats, men han ska hålla på och pipa vilket blir en aning jobbigt. Min sambo och jag har inte legat intill varann sen den lille fått tillgång till sängen
Men som sagt, vi älskar våra hundar mycket och de har tillgång till att delar av hemma förutom toaletten där har dom inget att göra, dock så händer det att den lille smiter in och snor lite smutstvätt som jag hittar i hans lilla hus.