Ja herrejävlar, på GAISgården sker verkligen ingenting och bland supportrarna verkar folk vara nöjda med det.
Det är verkligen tragikomiskt att tack vare DIF, till viss del Bajens och framförallt ÖIS fiasko så anses Gais fortfarande vara kvar i "racet".
Att sedan vår målsättning var något HELT annat, att ledningen totalt misslyckats med att locka folk till den nya arenan, har lyckats schabbla bort derbyt mot blåvitt ekonomiskt, att laget har fjorton jävla matcher utan tre poängare och dessutom har fått en missnöjd Wanderson på planen(ja, han är grinig och ville lämna i somras - sämre förhandlingsläge efter säsongen).
Och vad sker, jo gnagaren Axén tillåts sitta kvar, men för att rädda både hans och framförallt syrelsen(de anställde ju sopan) ansikte så kallas Benny Lennartsson in som någon jävla slags mentor.
Alltså det har aldrig varit den lättaste vägen att hålla på GAIS, men nu är det svårare än någonsin, jag tror stenhårt på Superettan och med nuvarande ledning tror jag vi ska vara glada om det stannar där.