Citat:
Ursprungligen postat av larsmattias
Med tanke på hur Difs backlinje såg ut mot IFK så är nog det inte Hasse B man ska plocka bort utan Lanto och Jawo. allt Blåvitt behövde göra var ju att sätta en djupledsboll så var det målchans, och just djupledsbollar är kanske inte Berggrens starkaste sida.
Håller med. visst kanske det är lite stockholms rivalitet som sticker in när jag säger att Djurgården är helt jävla rikskassa och borde åka ut.. men känns fan som det, Kolla bara på DIF målvakten. helt allvarligt.
Han kanske skulle kunna plocka några bollar om den var gul och bananformad, men nu kan han inte ens rädda ett skott från mer än halva planen.
Byt allt. Tränare, målvakt, anfallare, mittfält och framförallt BACKLINJEN!
Gör om, gör rätt.
Citat:
Ursprungligen postat av Salorm
Uppenbarligen har du inte sett så mycket av vårt lag som du försöker påvisa. Hoppas du och din SI-tröja får en trevlig kväll på dick turpin~
Nog för att jag använder SI, vet dock inte vad det har med diskutionen att Djurgården är stockholms sämsta lag med hästlängder. Men får önska er all lycka ikv, för det kommer ni behöva.