Citat:
Ursprungligen postat av Matamoro
Jisses...att du kan klämma ut så mycket dynga på tre meningar. Är det bara barnungar på det här forumet? Det är självklart inget hatbrott. Eller räcker det med att personen är invandrare för att det ska bli hatbrott? Hatbrott är för övrigt det mest idiotiska svenska lagstiftare kommit på sen pomperipossa-skatten. Det är särlagstiftning som endast förstärker och cementerar ett "vi och dom"-förhållande. Ta nu ditt erbarmerliga nonsenssnack, kryp ner under din sten och börja läsa några böcker istället för att förorena strängen med dina infantila idiotier.

Exakt så är det. Invandrare idag är dömda på förhand. Svenskar kommer aldrig se en invandrare som en svensk och man hatar invandrare oavsett vad.
Hade det varit en svensk dörrvakt hade det inte varit hatbrott då GM alltså rasisten Erik är svensk själv. Tycker det är väldigt obehagligt att se utvecklingen i sverige hur allt fler blir främlingsfientliga. Vi ska ju inte glömma det som hände för inte så länge sen heller då en annan rasist i SD attackerar en invandrare på baren som var bartender, så detta går hand i hand.
Armo dörrvakten känner jag sen tidigare och är utmärkt i sitt jobb, han skulle aldrig behandla någon annorlunda, uppenbart har rassen erik varit otrevligt och våldsam i sina handlingar och Armo kan inget annat gör än att sköta sitt jobb felfritt. Ta reda på fucking fakta innan ni uttalar er och förvarar en jävla rasist.