Citat:
Ursprungligen postat av Worez
Givetvis måste de få ställa frågor, men med Susanne känns det inte som hon verkligen vill veta mer utan bara ifrågasätta deltagarna och göra dem mer osäkra än de redan är. Att göra det till en könsfråga blir bara löjligt. Tydligen är de bästa investerarna män och Susanne enbart sitter där för att statuera exempel på att kvinnor också kan. Det kan väl vara bra långsiktigt, men kortsiktigt horribelt att titta på.
Susanne är dessutom den som ALDRIG gjort en investering när andra sågat. Så fort Mats hyvlar till är hon ute oavsett om produkten rör sig inom hennes produktområde, vilket det nu är.
Möjligt att inte du har gjort det till en könsfråga, men många andra här har definitivt gjort det, och det stör mig.
Ska tilläggas att hon inte är min favorit heller, det är Douglas, men jag tycker ändå att hon får alldelles för mycket oförtjänt skit här i tråden.
Så jävla korkad är hon nog inte som vissa tycker; hon har nog mer pengar än någon annan här i tråden iaf, så något rätt måste hon ju ha gjort.
Annars skulle hon ju naturligtvis inte få vara med.