2009-03-08, 18:20
  #325
Medlem
Fan dom beter sig som...Judar!!
Citera
2009-03-08, 18:40
  #326
Medlem
Kitzbühels avatar
Citat:
Ursprungligen postat av MaskeradeRosen
Fan dom beter sig som...Judar!!

Har inte haft något direkt hat mot israel eller jews tidigare, men ju längre matchen pågår och desto fulare knep de håller på med, desto mer växer ilskan mot dessa omskurna kukar!
Citera
2009-03-08, 18:56
  #327
Medlem
Ezzelinos avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Kitzbühel
Har inte haft något direkt hat mot israel eller jews tidigare, men ju längre matchen pågår och desto fulare knep de håller på med, desto mer växer ilskan mot dessa omskurna kukar!

Är det en massa skit i dag också från "Guds utvalda barn"? Lär de sig aldrig? Kan de inte lära sig? Har bara kollat via text-TV, såg att Johansson förlorade...och att Vinciguerra nu ligger under med 1-2 i set i den avgörande matchen.

Edit: Såg nu detta i Sportbladet:

http://www.aftonbladet.se/sportbladet/tennis/article4597048.ab

Citat:
"---Israel har kommit på en specialtaktik för att vinna fördelar:

En man ur laget håller sig på läktaren – men alltid på Vinciguerras sida. Därifrån skriker han i spelavbrotten och gör vad han kan för att störa svensken.---"
__________________
Senast redigerad av Ezzelino 2009-03-08 kl. 19:12.
Citera
2009-03-08, 19:42
  #328
Medlem
mishimas avatar
Fan, det är nu vi hade behövt lite hemmapublik. Lite publiktryck hade hjälpt svensken nu.

Det är riktigt jävla spännande och jag känner mig långt från säker.
Citera
2009-03-08, 19:43
  #329
Medlem
hahah va fan? tänk om fotbollsspelare hade lipat lika mycket som tennisspelare


forza israel
Citera
2009-03-08, 19:49
  #330
Medlem
LastCaresss avatar
Ser ut som Samson Biceps på läktarn.
Citera
2009-03-08, 20:19
  #331
Medlem
Jäääävla kuk
Citera
2009-03-08, 20:21
  #332
Medlem
Gillar omspel för bolltjejen rörde på sig...

Snöplig avslutning det där.
Citera
2009-03-08, 20:37
  #333
Avstängd
GoggeGogeliuss avatar
Alltid lätt att vara efterklok, men kanske Wille inte skulle bett Pim-Pim att vända i Värnamo... Den (tror jag nästan man vågar påstå) avgörande incidenten måste väl ändå varit ett missförstånd, att det ändå var dubbelstuds..? Omspel pga bollflickan, kan bara inte stämma! Synd om Vinci, har väl heller aldrig varit känd som en mental jätte iofs.

Extra surt att förlora mot ett sådant pack till avskräde, systematisk osportslighet av sällan eller aldrig skådat slag. Men, men - de har vandrat utstötta och hatade i tusentals år, och kommer - eftersom man i längden alltid blir bedömd efter vad man gör och hur man bär sig åt - att förbli hatade i tusen och åter tusen år.
Citera
2009-03-08, 20:39
  #334
Medlem
Kitzbühels avatar
RIKTIGT RIKTIGT tungt att torska mot (just) Israel.

Att de psykar etc spelar i slutändan ingen roll för matchutgången vill jag nog säga, utan det var mer Levy som troligen gör sin bästa match någonsin. Han spelade på en nivå långt över sin normala och det är synd det kom mot just Vinci.

Nu blir det play-off mot något lag som 18-20 september. Vet ej om det lottas eller ej

Det blir någon av dessa åtta lagen: http://www.daviscup.com/results/ea1.asp
Citera
2009-03-08, 21:01
  #335
Medlem
Israel får väl hemmaplan emot Ryssland (sist dom möttes var det som USSR).
Får önska dom lycka till.
Sen borde vi starta ett upprop "aldrig mera malmö", all internationell sport som inte måste spelas där flyttas annorledes.
Citera
2009-03-08, 22:13
  #336
Medlem
Sanctuss avatar
Varför använder inte Sverige psykningarna som morot istället för att gnälla som kärringar? Eller skicka upp en svensk på läktaren och grymta åt israelerna?
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in