Citat:
Ursprungligen postat av Johan_zz
Jag har lite svårt för stouts på 17% som perfect idjit lär ligga på men i morgon kommer ju Dark Horizon Second Edition till systemet och när jag googlade för att få lite omdömen så hittade jag nedanstående sida. Det ser ut som dugge har prövat på att brygga en Sahti med Nögne och dessutom kallat den reinvented- undrar vad Finnarna kommer att säga om det?
Okej, jo jag kan ju hålla med om en sak. att det är ju inget man dricker allt för ofta! tar inte lång tid innan man ligger under bardisken. dom jag minns med mycket dimma är Mikkeller Black Stout och Idijit.
Å fy fan va gött det skall bli. måste köpa mig ett ex! ska du int köpa å smaka av lite?
oj då, nej det kommer inte att bli så poppis tror jag, för dom kommer säkert göra storkovan på det. Har i och för sig aldrig smakat på sahti men det låter spännande på beskriviningen!