Att du bara orkar, men du motiverar mig.
Citat:
Ursprungligen postat av carllarsen
Du sa att 50 resor var inte ett tillräckligt stort antal för att man skall kunna avgöra om det finns tull eller inte på Öresundstågen. Därav följer att man kan resa 50 gånger utan att se en tullare, men det kan ändå finnas tullare någon enstaka gång. Det vet man inte. Jag har rest över etthundra gånger utan att se någon tullare. Vad skall jag tro? Om jag inte ser någon tullare och inte tror att det finns några tullare finns det ju ingen anledning att gömma undan rökbiten, eller hur?
Du får tro vad fan du vill, men du behöver inte komma hit med din tro och förklara för alla som har faktiska erfarenheter av tullen att de har fel och att det inte finns någon tull. Vad är det som är så jävla svårt att förstå med att du uppför dig jävligt illa mot människor som ska försöka sig på detta de första gångerna? Vad är det du inte förstår med slumpen, rent matematiskt?
Nu har du vid flera tillfällen träffat på tull och erkänt att tull kan finnas, vilket jag bevisat om och om igen, så jag förstår inte varför du ens har den här diskussionen fortfarande.
Det finns tull på tågen ibland, och därför bör man vara förberedd på det.
Citat:
Ursprungligen postat av carllarsen
Vaddå - att jag skall ha rätt? Rätt i vad? Offrar jag folk till brottsregistert när jag berättar om mina erfarenheter? Nej, det tror jag inte. Människor har sina egna omdömen och kan nog ta vara på sig själv, tror jag, så du kan lika bra lägga ner verksamheten. Det gynnar inte din sak att fara fram med rena personangreppen. Det är inte seriöst. Du är inte seriös.
EDIT: Du är skraj för tullen.
Du får gärna berätta om dina erfarenheter, men när du kommer och agerar allsmäktigt kunnig och förklarar för andra att dom har fel fför dom inte har haft samma upplevelser som dig, då är du inte här för att dela med dig utav dina erfarenheter utan här för att du vill föra fram att din världsbild är den enda sanna, du har någon form av mental störning, det är inget personangrepp utan ren fakta.
Nej tullen skrämmer mig inte det minsta eftersom jag har vett nog att planera utifrån omständigheten att de kan dyka upp.
-
INNAN DU LYSSNAR PÅ CARLLARSEN SÅ LÄS NEDAN:
Bevis för att carllarsen är inkonsekvent i sitt beskrivande av tullens närvaro, vilket gör han opålitlig.
Beskrivning av det bedrägliga beteende han har.