Citat:
Ursprungligen postat av Goldaman.
Nabil och Suyar låter som om dom sysslar exakt samma sak.:P
Süyar är mer som en ledare en "krigare" som gör stora pengar men ändå sätter stor rädsla hos folk.Han är även med på rikskrim lista där dom listar ut Sveriges värsta 10 kriminell.Süyar har ingen gräns och är inte rädd för nått,killen skiter i om han lever eller dör bara han dör med heder.Han har suttit inne ca 13 år totalt och gjort alla tunga brott som går o göra. Süyar är mer fruktad och kändare än Nabil han har typ hela Ali khan familjen-Al fakhro-Asir-M falangen-Södertälje nätverket och PKK bakom sin rygg.
Nabil är mer som fighter där han har många undersåtar som gör saker för honom i Uppsala. Nabil har inte heller rädsla för nått och kör sitt eget race och har aldrig joinat gäng.Nabil har mer vänner och släkt i Uppsala vilket öppnar för att folk har respekt för honom mer än vad dom har för Süyar som är hatad av 80 % av kriminella i staden för att han har läxat upp dom. Nabil känner också mycket folk i STHLM-Uppsala och lite i här och där.
Dessa två är absolut dom farligaste och kändaste killarna från Uppsala, ingen vill ha nått med dom att göra. Süyar och Nabil är mycket nära vänner och anser sig själva vara släktingar för att dom är kurder och stöder PKK. Även familjerna umgås med varanndra.