Ojojoj, vilken tråd! Om man fick ta med sig 3 Flashback-trådar till en öde ö så skulle den här vara självskriven

Det finns fan fler reklamer att hata än det finns utrymme att uttrycka det på men jag bidrar med några hatobjekt och hoppas att jag inte upprepar någon tidigare nämnd:
- Ramlösa med mindre bubblor. Ultra-tråk reklamifierat! Att gubbdjäveln dessutom pratar på skånska gör det bara ännu mer enerverande. "Vi har valt att kalla den: Ramlösa med mindre bubblor", WHAT?!
- Bobs sylt på plastflaska där ungdjäveln har sylt på jordgubbar ackompanjerat av bakgrundsrösten som påpekar det geniala i detta tilltag.
- Coca Colas årliga julreklamer med animerade gaytomtar och det ständigt återkommande mantrat att Coca Cola är juldrycken nr. 1.
- Nån rengöringsduksreklam med en i vanlig ordning, genomvidrig unge som grisar ner soffan med glass så till den milda grad att han i en rättvis värld skulle agas till förstånd.
- Typ alla drickareklamer, såsom Festis, Fanta och Oboy som alla går ut på att en eller flera klantiga killar tappar bort sin dricka och blir helt desperata i sina försök att fånga den varpå nån "tuff" tjej lyckas få tag i den. Alternativt en grupp ungdomar som blir överlyckliga när de upptäcker att de har en flaska dricka i kylen.
- Opel-reklamen där fullvuxna människor helt plötsligt ser sin chans att låtsas köra bil på ett sätt som i normala fall skulle fått dem inspärrade på närmsta psykhem.
- Nicotinell med ett av historiens fulaste djur nånsin; kamelen. Och idioten som försöker ta sig upp på den och misslyckas fram tills han tar sig ett tuggummi och därefter får total kontroll över kamelen.
- Alla tvättmedelsreklamer som går ut på att bångstyriga snorungar gör allt dom kan för att förstöra sina kläder som mycket som möjligt. Jag lovar, olja och liknande från cykelkedjor går inte bort i tvätten hur djävla bra tvättmedel man än har!
- Och slutligen (?) ett STORT hat till ALLA 3-reklamer nånsin. Säljer dom så djävla dåligt att dom måste tokköra sina vidriga klipp med socialt handikappade mobilanvändare 3 gånger/reklampaus?!