Citat:
Ursprungligen postat av
cern
Tillåme Jimmie Åkesson sa ju tydligt till svenska folket:
Rösta på Liberalerna!
Alltså: skit i att rösta på SD. Gå till något annat parti istället. Han sjasa bort väljarna. Nice drag va?
Det gjordes absolut en del fel. Jag är också frågande inför vissa utspel.
Det som i massmedier inte nämns är att JÅ tydligen sagt att L under 3,5 % ska inte få stödröster. Nu passerades 3,5 och det gjorde nog att en del SD are stödröstade.
Resultatet för Tidö är ändå överraskande bra efter den massiva valpåverkan massmedierna hjärntvättat svenskarna med. Ren miljöparti och vänsterreklam framfört som sanna nyheter.
Det viktigaste är ändå att se hur partierna valde att agera under de katastrofala åren då Sveriges framtid raserades för alltid. Regissören var Rheinfeldt som genialt utnyttjade journalistaktivisterna för att hämnas på svenskarna, framförallt kvinnorna efter Filippas "svek".
Det var endast SD som stod emot grupptrycket och hade konsekvenstänk men blev bespottade 24/7.
Otäcka maktmedel användes för att kväsa de som försökte belysa galenskaperna. T ex tandläkaren som fick sparken för att han ville åldersbestämma skäggbarnen med hjälp av tänderna.
Det är bara en tidsfråga innan 7K återigen kommer bry sig 0 om konsekvenstänk. Troligen kommer det då att handla om något kopplat till Islam.
Framtiden kommer absolut visa hur 7K genomför huvudlös politik med hjälp av journalistaktivister.
Arma Sveriges arbetare och skattebetalare.