Citat:
Ursprungligen postat av
powderfucker
Tja tog i lördags kväll till söndag eftermiddag 3-4g. somnade och fick 4 timmars sömn ett dygn efter på måndagseftermiddagen och vaknade senare på kvällen har ingen tillgång till sömnmedel el liknande
Min fråga:
Har alltså bara sovit 4 timmar mellan lördagsmorgon till tisdagsmorgon. Och finns inga tecken på sömn just nu. När börjar detta bli farligt?
Chilla - ta en Toy! Du har åtminstone sovit fyra timmar!
Jag blev, förra våren, hämtad av ambulans efter tre dygn på tjack, utan sömn och mat. Hela dagen spenderade jag på akuten precis som jag gjort förr, vid akuta överdoseringar - inga konstigheter med andra ord. Hann även få min hjärna röntgad för första gången men inte fan jag någon kopia att ta med hem.
Frisk som en nötkärna skickades jag vidare till psyket och spenderade natten i ett rum, som inretts med landstingets klassiska dekor! Erbjöds recept på SSRI dagen efter, vilket jag såklart tackade nej till - då enastående pulverpåsar fanns i lager hos min Östafrikanske farmaceut, endast fem minuter bort. Usch vad bra det var! Sen var det bara fitta som fattades vettu!
Mvh Mumin Lejonhjärta