Citat:
Ursprungligen postat av
spruttis
Dessvärre för han Edins del blir det nog inget lyckosamt äktenskap, hans partner uttryckte redan i avsnitt 2 att hon "önskar han tar mer kommando". Det vill säga han är inte maskulin nog och är inget man ändrar i en handvändning.
Edin är totalt körd i det här äktenskapet. Han får direkt töntstämpeln tyvärr. Hon är alldeles för snygg och världsvan för honom. Hon berättar om alla bad boys hon varit tillsammans med med en lite drömmig blick. Det kommer sluta med nåt liknande för hennes del. Edin hade med sitt utseende kunnat vara lite av en bad boy men han är en soy boy.
Sedan kan man ju inte efter att ha känt varandra ett par dagar fullkomligt tjata om hur perfekt allt är, det finns inga problem i världen och ”vi behöver inte prata om framtiden för det har vi gjort i en minut”. Blicken hon gav honom när han sa det sista säger allt, hon utstrålar sån besvikelse. Där och då insåg hon att hon kommer få härda ut tills experimentet är över. Edin påminner om förra säsongens indier som ville slicka på en stor god glass.