Citat:
Ursprungligen postat av
EgoistN
Män lyfter upp varukorgen på avsedd plats för att impa på brudar, medans tjejer låter korgen stå kvar på golvet för att exponera röven maximalt.
Så är det med det.. 🧐
Kom å tänka på en sak bara för att du nämnde det. För en tid sedan. På ICA (jag var inte där just då för att jaga råttor - endast för att handla). Går förbi en kvinna och hennes son på typ 15 år. Hon böjer sig ner för att plocka upp nån dricka lr nått å gör det så att hela jävla arslet fyller upp minst hälften av gången OCH BÖRJAR SAMTIDIGT PRATA OVANLIGT HÖGT SOM OM HON VILLE PÅKALLA NÅGONS UPPMÄRKSAMHET!?
EDIT: just den här historien med denna kvinna är faktiskt 100% sann - jag blev "aningens förbryllad" typ över beteendet - tänkte "ja, det är ju oxå ett sätt att ragga på... jämte sonen oxå... OK".
asså... dom får fan sluta upp med sånt beteende - tänk på barnen FFS
Det här med korgen då. Det finns 4 hål på den lilla plattan för att placera de större korgarna korrekt (åtminstone på min ICA-butik). Hade man velat vara macho å impa så hade man väl bara hivat upp korgen å öst ut varorna på bandet?? (undrar seriöst vad kassörskan hade tänkt då - "jobbar han på Samhall eller!?")
Men i övrigt. Ser jag nån uppenbar vänster feminazi på ett café typ så brukar jag sätta mig ner en bit bort och mer lr mindre halv-vråla: "OHHH, va det gjorde ont att sätta sig... för plånboken är så jääävla full av pengar - HÖ HÖ HÖ".