Citat:
Ursprungligen postat av
Tjeeeeeeeeeeeen
Enig, kolla in dbets "stryktips" samt "EUROPATIPS" 80% återbetalning och 12 matcher på kupongen vilket sänker antal möjliga radkombinationer med 1miljoner.
Men du har fortfarande en alldeles för låg återbetalning och dessutom en match mindre så vinstpotten blir sjukt mycket lägre och sen vet jag inte vad det här är för jävla skit så jag utgår från att omsättningen är noll och ingenting.
80% återbetalning är som spelbolagen skulle erbjuda 1.60 på både över och under på en marknad med 50% chans på båda, det blir liksom svårt, för att inte säga omöjligt att vinna och då är det en jävla skillnad på 80% och 60% som det väl är idag bara för att folk ska inse att man aldrig i långa loppet kan vinna på stryktipset.