Citat:
Börjar bli lite segt med hans självgoda syn, lever på några små gamla meriter när han tog ut från börsen och hade det fint ekonomiskt. Tror han sitter och övertygar sig själv framför kameran om hur bra han är och hur värt det var en tid att leva lyxliv. Han tar inte ut några 40-50k på börsen och har inte så gjort på ett tag nu (ändå skryter han om det), om han har de utgifterna så är det nåt annat som finansierar, annars hade alla portföljerna varit slut nu. Kan tänka mig att mannen har rätt höga räntor på lån att betala. Varför skulle han inte köra full belåning utanför börsen om som han gör på börsen? Motorcyklar, bilar, hus, portföljer (svårare nu men gick säkert).? Undrar fascinerat hur detta kommer gå men hade varit intressant med en kreditupplysning och verklig inblick i hans inkomster och utgifter. Han har nog levt rätt snålt senaste året, kaffe i bastun och sova halva dagarna, det är väl om han sitter och spinner bort pengar på nätterna som kan bli dyrt, eller nåt liknande..
Han säger mycket men visar väl egentligen typ ingenting. Nån som vet mer?
Han säger mycket men visar väl egentligen typ ingenting. Nån som vet mer?
Ja, just det här med uttagen kan ju aldrig stämma. Jag tror att han har tagit i så blöjknutarna gick upp när han sa att han har de utgifterna. Det har vi dessutom fått bevis för nu. Någon som kollat på en medlemsvideo sa att han bara tagit ut ca 22K i år. Det är väldigt mycket mindre än 150K, som det borde vara. Precis som du skriver så hade det varit finito för flera år sedan om han hade behövt tagit ut så mycket varje månad. Det är för att skapa spänning och dramatik, och locka följare. Precis som med det nya vansinniga uttalandet att han ska gå 400% plus på 9 månader. Det är bara vanligt säljsnack.
Han bor inte i ett slott, utan i en vanlig liten villa. Han lever INTE lyxliv, utan tycks ju faktiskt inte göra något annat än att sitta framför datorn hemma, då han inte orkar gå utanför dörren. Han har några gamla avställda bilar på tomten och en sambo som drar in en inkomst. Så vad skulle han behöva 50K i månaden till? Någon gång sade han att den gamla kåken kostar mycket att värma upp på vintern, men det räcker knappast som anledning.