Citat:
Ursprungligen postat av
Vipan
Då blir det inte mycket kvar att titta på om du ska spola. Edvin trivs som fisken och piffar upp sig med blingbling och nya blommiga skepnader ideligen. Det här är Edvins smörgåsbord och han blev kysst före Sonja.
Nej, det blir ju tyvärr inte det.
Twisten är nog att det är han som är Bacheloretten då?
Han kan ta norrmannen (eftersom hon inte kan norska), Emil (fy fn vad nervös han är hela tiden. Som ett asplöv. Snacka om deppig bilförsäljare.) och Anton (vilken fjant. Han är ett litet barn på Amirs nivå. Jag trodde väl en vindsurfare skulle vara lite coolare).
Annat med Valentin och Joar. Mogna killar.
(Samtidigt blir bacheloretten helt förstörd, om någon inte lever upp till hennes oförutsägbara ideer om vad godhet är.
Man får absolut inte skämta. Och om feminist-ideer blandar sig in i tjejens syn på godhet, då kan det bli riktigt laddat.)
Det blir lite stressat att se töntarna jaga runt där i huset. William med sina utstående öron, och ska vara alfahanne, Mathias, med prestationsångest, som ska tävla med honom.
Men Lucas är ju rätt lugn, och umgås med de vuxna killarna.