Citat:
Ursprungligen postat av
Archangelo
Säg att du inte kan pissa när du blir övervakad. Att du har social fobi t.ex
Jag kan inte pissa övervakat, så om de trugar så försök, men säg bara att det inte går. Att det låser sig psykiskt på det.
Har läst om folk i USA som fått sparken pg.a att de ej kunnat lämna övervakade pissprov, så det är kanske inte jättevanligt, men jag är en av dom som OMÖJLIGT kan, inte ens om blåsan spränger. Fast det var på den tiden min sociala fobi var extrem också. Bara rann svett om mig när jag skulle försöka lämna. Feeeeeeeet ångest.
Så kör hellre på det än integritets snacket, det låter bättre kan jag tycka.
Ingen som vet nåt om korsreaktion mellan DEXOFEN och OXYCONTIN?
peace
Polisen får inte tvinga dig att pissa men dom vill gärna få dig att tro att dom kan det, pga att dom vet att det är större chans att torska på piss än blod, plus att blod kostar mer och en läkare måste ta provet.
Dom kan låta dig sitta ett par timmar om dom vill jävlas, men det är bara hålla ut i sånt fall, det är värt det i slutändan.
Tex cannabis försvinner ur blodet på 8-48 timmar beroende på om du är tung rökare eller inte medans det sitter i pisset bra mycket längre än så.
Som jag vet så får dom tvinga dig med våld att ta blodprov om du vägrar, dvs spänna fast dig och ta det mot din vilja.
Så får dom absolut inte göra med urin prov av obvious reasons så att säga
Så det är din rättighet att vägra pissa, du har bara skyldighet att lämna blodprov.
När det gäller jobb och att pissa för soc och sånt så kan du inte neka piss utan att få ta konsekvenserna, uppsagd osv.
Detta gäller bara hos polisen