Citat:
Ursprungligen postat av
Ehandel
Det är inte dyrt i sig, men för vad man får (närings- och smakmässigt) är det över det normala. Hade det kostat ca. 15-18kr per portion är det mer rimligt för vad man faktiskt får. Priset är inte allt, det är innehållet som räknas. Du kan få mycket mer näring (och smak!) för de pengarna om du lagar rätter själv.
Tror du det är svårt att få i sig tillräckligt med näring som genomsnittsperson i Sverige?
Det stora problemet är snarare att man lätt får i sig för mkt.