2025-10-03, 13:14
  #241
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av bithax
Detta är dyrt som det är ändå. Man behöver inte den dyraste appen också på det lixom. Jag ska försöka byta när min yazen prenumereration går ut om några månader.

Hittils har jag gått ned 2,5 kg på 1,5 månad. Det är inte jättemycket. Läkaren har inte velat höja dosen förbi 2,5 mg då jag fortfarande ligger på deras kurva. Tycker det suger också, för det känns som att dom verkligen vill dra ut på det så att man ska behöva fortsätta betala deras abonnemangsavgifter länge.

Det låter ju helt klart som att dom vill dra ut på det. Som jag fattat det är rekommenderad dos 5mg och att 2,5mg främst är startdos. Även om man såklart kan ligga kvar på 2,5 om man får tillräcklig effekt på den dosen.
Citera
2025-10-05, 17:05
  #242
Avstängd
bithaxs avatar
Nej nu känner jag mig helt orkeslös. Hela helen har jag varit helt jäkla fakkt.
Har ni några tips?
Citera
2025-10-26, 20:22
  #243
Medlem
Augmenteds avatar
Citat:
Ursprungligen postat av MounjArrow
Varför valde du Yazen framför alla andra alternativ som inte har dyr månadskostnad?
Kan du tipsa om prisvärda alternativ till Yazen här, eller räknas det som reklam?
Citera
2025-10-31, 18:50
  #244
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Augmented
Kan du tipsa om prisvärda alternativ till Yazen här, eller räknas det som reklam?

Mod får ta bort mitt inlägg om det inte är tillåtet. Men jag valde Blodtrycksdoktorn. Kostade 2 x 100:- totalt att starta upp. Sen hade jag en fråga till läkaren som kostade 100:- efter någon vecka. Så totalt har jag betalt 300:- + medicinen sedan jag började i mitten av augusti.
Citera
2025-11-14, 15:53
  #245
Medlem
Wertmans avatar
Citat:
Ursprungligen postat av bithax
Mounjaro eftersom den anses bättre och det är typ samma pris.
Har gått ned 2.5 kg so far.

Jag går på 2.5 mg doser (halv dos). Då räcker en 60 mg spruta 6 månader. Och den kostar 4649 om man köper via Yazens återförsäljare i nederländerna.


Om Yazen skriver ut en penna åt dig som räcker i 6 månader, varför fortsätter du betala månadsavgift till Yazen? Det är ju bara att klippa kortet så kan de inte ta betalt av dig

Eller finner du något mervärde i att vara med i appen?
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in