Nja, något nytt intressant är det väl inte. Var vid svalan för några dagar sedan, vid dom 3 inslagen på fram sidan. Detta var på kvällen vid 18.00 tiden. Gick ochså upp och såg nöd utgången. Som var dåligt svetsat. Passade ochså på att ta kort på inslagen och nöd utg. Men det aär inga nya intressanta bilder. Som inte redan finns. Idag var jag där förbi vid 14.00 tiden och då var det aktvitet med 3 bilar vid inslagen.
Lustigt att jag också var där idag vid 18 tiden och då var det inga bilar där. Håller de på att rensa berget eller varför den livliga trafiken ni beskriver?
I fall de skall tömma det så borde man ju ta chansen att få se det från insidan.
Jag ska gå dit imorgon när jag vaknat. Bara gå rakt fram och fråga om man kan få en visning. Man kan ju bara få ett nej, och bli bortkörd. Men jag ska ge det en chans. ( Och kameran fullt laddad )
Kanske fler som vill hänga på ?
__________________
Senast redigerad av timex 2010-06-23 kl. 20:53.
Jag är nog dum nu men "kaggarna"? Swelans entrepenad?
Har berget fått ett annat användningsområde? Eller är det slutplombering på gång?
Det hade ju varit grymt om vi kunde få till en sista visning?