Citat:
Ursprungligen postat av
enhalvboj
Bortsett från expat och några till så håller jag med dig om att det finns en ytterligare grupp som ser meningslösheten i att försvara en nationalstaten när alla dess invånare, och snart alla invånare i världen sovialiserats in i sina egna grupperingar, baserat på sina egna intressen och helt befriade från geografi. Detta har jag all sympati för.
Dena sort tillhör däremot inte ts, expat, mgtow osv.. Man måste på rikigt vara dum i huvudet för att inte kunna se att deras mål år att demoralisera befolkningen.
Nej nu har du fel som vanligt.
De du räknat upp tillhör de få som faktiskt bryr sig om Sverige, och vill åstadkomma förändringar till det bättre
Även om de - och jag - inser att det är för sent.
De där andra du verkar hoppas på, bryr sig ännu mindre om Sverige, och tänker endast på sig själva. Vilket snarare är mer skrämmande.
Du förstår inte heller att det är du, tillsammans med andra feministkvigor och muppar som är de som raserat landet, och är Sveriges enda riktiga fiende.