Citat:
Ursprungligen postat av
neuron-drone
Det är svårt att prata med en liten gymnasiegosse som tror han vet allt för han har läst på wiki och inte fattar vad en liknelse är.
Farligare än att inte ha kunskap är att ha lite kunskap.
Anser du att du lärt dig klart genom några sidor på nätet?
Försök skriva ett riktigt inlägg som hänvisar till en källa, så kan vi ha en intelligent diskussion istället. Eller du kan ju ringa upp dina psykologer och din morsa och fråga dem om sömntips, och skriva här.
Varför lita på forskningen när vi kan lita på en psykotiskt och neurotiskt människas konversationer, som han själv inte förstår, med någon annan.
En extremt ointelligent liknelse, men det förstod du inte. Du hade väl kunnat visa din bemästring av ämnet genom att förklara vad det är som sker istället för att ge en liknelse på nivån av en 7-åring? Men det kanske är för att du varit deprimerad så länge som gör att du inte kan tänka så bra.
Skyll det på någon medicin, din uppväxt och ditt liv, så slipper du ta ansvar för någonting. Väntar på källan för dina påståenden, lycka till pajas.