Citat:
Ursprungligen postat av
VarmaDrycker
Okej, då försöker jag hitta Riksdagsmotioner av Karkalainen som innehåller "judehat". Vilken av hennes motioner om bättre förlossningsvård, avskrivning av studieskulder, lagstadgad reflexanvändning eller dubbelspår på malmbanan uppelver du som utpräglat judehatande?
https://www.riksdagen.se/sv/ledamote...b-90bdbb040f45
Hon heilar på bild, tror du verkligen det var enda gången hon gjorde det och kameran bara råkade knäppa ett kort just då? Alla trådmuppar som pratar om ironi och att heila för att förlöjliga, är det även okej att våldta ett barn som en ”ironisk känga” åt Centerpartiet?
Jävla tramsande om riksdagsmotioner,, varför spelar du förståndshandikappad? Ärendet handlar
inte om eventuella ns-åsikter, det handlar om att sossarnas kroniska brunsmetande börjat lukta extra illa när de utnämner en med ”nasserötter” till minister och låtsas som att det handlar om ironi och ungdomligt oförstånd när en av deras egna hamnat i kikarsiktet, vilket de aldrig skulle acceptera som ursäkt om det handlade om en meningsmotståndare. Hur kan du så maniskt försvara hyckleriet?