Citat:
Ursprungligen postat av
gakka
Nej klasstillhörighet säger ingenting ön kvalitet på förhållandena. Det håller jag helt med om. Inte heller behöver man fina ord för att ha bra samtal med sin partner.
Men du sa att antingen så äger man sin partner eller så är man en ”cuck”. Att du haft tjejer som hoppat in i wroom wroom bil mitt framför ögonen.
Ugh ugh. Min gissning är att när du med den attityden väl tappar din dam till en annan man så är det inte för att han är mer man än du, mer macho, rikare osv. Nej hon kommer att säga ”med X kan jag verkligen prata. Det känns som att han förstår mig.”. En ”cuck” med andra ord.
Jag har faktiskt aldrig tappat en dam till en annan man och att det är helt sant.
Därav så intresseras jag av sådana här trådar då jag kan den bakomliggande psykologin, den är lika enkelt förskaffad som resten av naturen. Att bara tro att enbart kärlek håller då är man en tvåa direkt ja att man står utan eller får nöja sig med ratet. Incels utgör typexempel på misslyckade ex, dom gnäller och hatar och anser att kvinnor ska kasta sig i knäet på dem och sätta igång, ja att Fröken Höger kommer att stå dem trogen i livet ut.
Jag har alltid haft snygga damer, över min nivå enligt andra och redan där så står stenen kastad, har jag någonsin trott att jag inte är värd? Aldrig någonsin och att Världen är full av luffare som oavsett sant eller inte anser att dom är Alfa hanar vilken alla kvinnor avgudar, har man en vacker dam då kommer dom och kan man inte manövrera ut dem då står man snart utan och att jag lovar att kvinnan vet och följer med spänning.
Dem flesta män är till grunden enkelt funtade vad gäller driften och så även jag men att jag är lite annorlunda på det att jag kan skratta åt det, jag kan släppa en vacker dam bara så och till många stora förundran, till och med min egen far vart upprörd en gång, jag hade en mörkhårig skönhet och sådana gillade han, ja att jag var inte helt klok i huvudet som släppte en sådan skönhet, begriper du sade han att alla pratar avundsjukt även på mitt jobb!
Ja men att det är inte du som är ihop med henne svarade jag, så är män funtade, till och med far gick o dreglade, fan att dom slickar marken framför en vacker kvinna och försöker.
Jag har min dam eller så går hon och snart så dyker en ny upp, jag äger en avslappnad attityd och jag tror att där i ligger lyckan, kvinnor känner av den energin.
Så att svartsjuka för mig handlar väldigt lite om damen, hon kan gå så är det, det är hedern, djävla luffare som kommer med orespekt och drar skam över en och återigen psykologin det är inte kvinnan han vill ta utan det är mig som han vill ränna spettet i och vrida om, men om att kvinnan har noll värde i mina ögon då blir hon inget annat än en skam för hans del, men om jag tycker om henne då djävlar är det allvar, hon går fri hon kan ta honom efter att jag är klar med han och aldrig att han någonsin visa sig inför mitt ansikte igen.
Det är så man vinner som ung det är ett som är säkert.