Citat:
Ursprungligen postat av Theatrical
Jag är också nyfiken på detta. Skulle behöva veta hur man får tag på det, hur ni gör och vad det finns för alterntiv. Bör väl finnas någon guide eller något någonstans?
Hade turen att träffa en skön lirare som sålde lite psykadeliska av och till. Någon gång frågade han om jag ville köpa lite changa som han fått av en kompis. Hade ingen aning om vad det var så han visade mig filmen DMT- the spirit molecule och berättade lite om ruset. Lät inressant så jag köpte en dos och prövade.
Blev en jävla resa och har inte riktigt vågat/velat testa det igen då det var bland det mest intensiva jag någonsin upplevt. Har hur som haver köpte jag på mig 2 gram nu som jag tänkte bjuda lite vänner som jag vet är intresserade samt själv ta någon resa eller två när jag känner mig redo för det
Enligt killen jag köper av ska det heller inte vara jättesvårt att göra om man tar en helg eller två och experimenterar lite. Har dock inte prövat själv eller kollat närmare på det själv. Annars kan ju typ trance-festivaler osv vara en god ide att kolla närmare på.