2007-01-15, 08:13
  #649
Medlem
CS-bögens avatar
Vilken jävla kukmatch, och vilken jävla kuksändning.
TV4 fuckade upp sändningen rejält med den jävla hor-dogge som ska fjanta runt överallt.

Och varför i helvete ska Taco spela defensiv mittfältare?
Hur fan tänker Lars?
Citera
2007-01-15, 13:57
  #650
Medlem
Meanmachines avatar
Kåmark kan inte göra mycket annat än att läsa Sportbladet på dagarna. Att påstå att Kim Källström går fruktansvärt bra nere i Frankrike för tillfället när han inte gjort en vettig match sen oktober och när speltiden är knapp visar hur dålig koll han har men samtidgt kan leka expert. 90% av tittarna verkar ju gå på det också.

Wendt fick han också att framstå som en viktig kugge i FCK, det är säkert därför de handlat in Niclas Jensen och inte skickar i väg sina andra svenska spelare till Sydamerika.

Rubarth däremot var helskön, verkade mest tycka allt var kasst och skit.
Citera
2007-01-15, 13:59
  #651
Bannlyst
Rubarth gillar ju inte ens fotboll, så jag förstår inte varför han satt där.
Citera
2007-01-15, 14:11
  #652
Medlem
Rubarth är förste reserv till truppen. Det var nog därför han fick sitta i studion och svara på dumma frågor.
Citera
2007-01-15, 14:12
  #653
Medlem
Fula Gubbens avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Morientes
Problemet är att vi har alldeles för många negrer.

Har man en spelare som ser ut som King Kong i truppen så lär det inte bli vinst ens mot sydamerikas sämsta lag

http://www.geocities.com/templeofsaints/saints/players/nannskog.jpg

- F.G
Citera
2007-01-15, 15:59
  #654
Medlem
Sverige va öken att se på igår.
Citera
2007-01-15, 17:28
  #655
Medlem
erikbes avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Kaisson 81
Sverige va öken att se på igår.

Stängde av tvn efter ca 35 minuter
Citera
2007-01-16, 02:52
  #656
Medlem
Zdravkovics avatar
Varför gnäller alla över detta? Förstår det inte alltså? Överallt slås det upp som ett stort fiasko osv å gång på gång upprepas det något i stil med att "73e rankade Venezuela slog 14e rankade Sverige.." Alltså wtf är det med er? Ett Svenskt landslag med spelare enbart från de Nordiska ligorna, håller inte högre klass.. hur kan detta vara en överraskning? Venezuelanska spelare är precis som alla andra spelare i Syd Amerika.. tekniska och snabba vilket passar sniglar som Alexandersson å co rätt dåligt.

Summasumarum.. detta är inte ett fiasko.. detta är helt normalt å bara ett bevis på att Allsvenskan är överskattad!
Citera
2007-01-16, 03:00
  #657
Medlem
Ezzelinos avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Fula Gubben
Har man en spelare som ser ut som King Kong i truppen så lär det inte bli vinst ens mot sydamerikas sämsta lag ---

Om Afrika ska exportera "stjärnor" till Skandinavien bör det förvisso vara tunga pojkar, inte Nannskog eller Aubynn ...Men om negrer som Drogba eller Vieira drällt hit skulle vi inte ha sagt fuck off, eller hur?
Den del av "landskampen" jag såg var ynklig...uppenbarligen vill inte dessa "up-and-coming" pojkar, vita, grå eller svarta, göra sig ett namn...Två-noll mot Venezuela och Anders Svensson och Niklas Alexanderson på planen - det är ett tarvligt nederlag.
Citera
2007-01-16, 18:17
  #658
Medlem
Shuyins avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Fula Gubben
Har man en spelare som ser ut som King Kong i truppen så lär det inte bli vinst ens mot sydamerikas sämsta lag

http://www.geocities.com/templeofsaints/saints/players/nannskog.jpg

- F.G

Gammal djurgårdare - funkar icke .

Markus Jonsson fick ju bara tio minuter som vänsterback (!), men var helt klart bäst på plan .
Citera
2007-01-18, 20:09
  #659
Medlem
bravehs avatar
matchen på tv4+ ikväll!
Citera
2007-01-18, 21:11
  #660
Medlem
Spanish_Johnnys avatar
Inte alltför optimistisk start mot Ecuador, 0-2 efter 25 minuter...
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in