Citat:
Ursprungligen postat av
PlasmaGuden
Det mest användbara jag lärde mig var nog att jag skapar min egna verklighet till 100% och är ansvarig för hur den ser ut.
Så praktiskt.
Citat:
Ursprungligen postat av
PlasmaGuden
Jag misstänker att mötet var i den Astrala dimensionen. Men jag tror att utomjordingarna utlöste själva resan artificiellt.
Aha. Vad är en dimension enligt dig? En plats?
När supermario långben från yttre rymden besöker oss är det alltid bara en person de besöker. En enda. Och inte en president eller en forskare eller så.
Aldrig lämnas några vettiga bevis kvar. Och framförallt. Aldrig lämnas nån vettig info, i stil med "om 3 år kommer en pandemi, så här löser ni det" eller "Ni har ett problem med miljön, lös den så här".
Men vi ska alltid vara snälla mot varandra. Alltid hippiebudskap, alltid lämnade till en enda person.
Aha, liksom. Vet ni, i call bullshit.