Citat:
Ursprungligen postat av
Satilamannen
Konstaterat att Strandhälls sambo är avliden.
Frågan man då kan ställa sig är VARFÖR detta har varit så hemligt ?
Att människor avlider av olika anledningar, även i relativt unga år , är inte någon rocket-science direkt.
VARFÖR har man inte gått ut med att Strandhälls sambo har avlidit ? Om inte så hade detta faktiskt kunnat ge Strandhäll åtminstone lite kredd vilket hon nog skulle behöva
Hade det varit av naturliga orsaker som t ex efter en lång tids sjukdom eller hastigt dvs hjärtinfarkt eller stroke hade det varit ute med en gång.
Allt talar för att det var självmord, då tystas det normalt ned dels i respekt för offret och nära anhöriga.
Sedan är ju Strandhäll en offentlig politiker och dessutom en Sosse, de är mästare på att tysta ner saker och ting. Så det bore vara intressant för media att rapportera om det, hade det varit Mona Sahlin hade det varit löpmeter med artiklar nu. Men nuvarande regering och främst sossarna sätter munkavle och styr pressen!
Detta bevisar att svensk media sitter i knät på Socialdemokraterna. Alla som tror vi får opartiska nyheter i media kan glömma det.