Citat:
Ursprungligen postat av
Tumidanda
Det är över! Sverige som vi växte upp i. Det Sverige vi kallade vårt hemland. Det Sverige som vi ville bygga en framtid för våra familjer och ge dem det liv som vi fick som barn. Ett liv där vi inte hamnande i minoritet.
Även om valet hade överträffat våra förväntningar så hade allt rullat på, vi hade förmodligen ändå hunnit bli mindre än 50% av befolkningen innan något började hända. Även om AFS och SD hade gjort kanonval så hade det aldrig räckt. Parlamentarism kommer aldrig ensamt kunna åstadkomma det som krävs.[/quote]
Stämmer. Jag trodde aldrig på Återvandringsverket eller dylikt. Utan min förhoppning var att AFs kunde få agera som en megafon och öppet bitch-slappa det politiska träsket i Riksdagen.
Framför hela svenska folket.
Vi kommer vara i minoritet någon gång mellan 2024-2030. Men det är beräkningar från 2012 om alla invandringen hade stoppats då.
Så vi talar nog bara om några få år nu.
Nu är det väpnad kamp som gäller efter recessionen.