Citat:
Ursprungligen postat av
Lawnmoverman2011
Jaså du gosse, då kan det vara på sin plats att påpeka vad en bordell är för något.
"En bordell är en lokal där organiserad prostitutionsverksamhet bedrivs med mer än en prostituerad. Bordeller är förbjudna i bland annat USA (Ej i Las Vegas då det är lagligt där[1]), Sverige, Finland och Norge, men är lagliga i många andra länder som till exempel Tyskland, Nederländerna och Australien"
De thaisalonger som erbjuder sexuella extratjänster under organiserade former med fler än en anställd massös uppfyller kriteriet vad gäller bordell.
https://sv.wikipedia.org/wiki/Bordell
Hittade förresten den här artikeln där också diskussionerna här på FB kommer på tal, SVT har intervjuat en van sexköpare på thaisalongerna och han har väldigt intressant information att delge oss andra.
https://www.svt.se/nyheter/lokalt/va...a-thaisalonger
Jag tycker nog att trådens läsare ska ta sig en titt på den där artikeln, mycket intressant må jag säga

Haha håller ni på fortfarande hör och samma tugg fortfarande?
Ok men eftersom du i all oändlighet babblar om organiserad prostitution och bordellmammor och verkar så himla insatt så kan väl DU berätta hur hela resan fungerar med egna ord (tack). Från A - Ö.
Hur jobbar denna bordellmamma?
Hur får hon "hororna" (läs massöserna) till Sverige från Thailand?
Hur TVINGAR bordellmamman "slavarna" (läs massöserna) att sälja sex i salongen?
Du får gärna berätta hur en tjej som sitter i en by någonstans i Thailand kan komma hit till Sverige och bli en slav (enligt dig) och arbeta under en grym och hänsynslös bordellmamma (återigen enligt dig)?