Citat:
Ursprungligen postat av
thaiman
Och vad är det STORA problemet, ??????
Gubbe lilla, vi har en debatt här och dina åsikter stinker likt en unken källarlokal, vi befinner oss dessutom på ett debattforum och då får du ta fajten med meningsmotståndare.
Citat:
Ursprungligen postat av
thaiman
Att du har blivit nekad?
Nekad vad? Lider du av vanföreställningar?
Citat:
Ursprungligen postat av
thaiman
Att dom inte ligger samhället till last?
Vilka jävla dom? Vi pratar först och främst om bordellmamman som åkte dit för grovt koppleri, menar du att istället för att hon arbetar på exempelvis en restaurang, städar eller jobbar inom hemtjänsten är bättre att hon driver en illegal bordell?
Citat:
Ursprungligen postat av
thaiman
Att dom tar hand om sina familjer?
Återigen, vilka dom? Det finns bara en kvinna i detta fall som blivit dömd för ett grovt brott och det är bordellmamman och du kan väl inte mena att omfattningen av hennes brott minskas av att hon har familj? Med din logik så är det alltså helt ok att alla kriminella invandrare får strafflindring bara för att dom har familj?
Citat:
Ursprungligen postat av
thaiman
Att dom trots all skit du slänger över dom betalar skatt " dock icke på alla inkomster" men de gör väl du då du åker runt och " klipper gräs"
Brottet tråden handlar om gäller först och främst grovt koppleri men det här tycks du ha väldigt svårt att förstå av någon anledning?