Citat:
Ursprungligen postat av
nextlife
Nämn några eller något exempel då då?
"Något har vi gemensamt, bra smak!

"
Nej, men jag håller med.
Kvinnor ska fan ha tur om dom ens hittar EN kille som står ut med dom.
Gör allting så svårt.
I en killes huvud när han swipar på tinder "Detta är en dejtingapp, hon matchade med mig, då är hon singel och intresserad med utgångsläge"
I en tjejs huvud när hon swipar på tinder *miljoner saker som bara sätter käppar i hjulet och gör samtliga inblandande endast ont*
Jag har över 500 matchningar över ett par år via tinder och liknande appar och då har jag inte varit jätteaktiv just pga. följande anledning INGEN och då menar jag ingen av dessa jäntor har vågat träffas, olika åldersgrupper, men färre äldre än mig, märk väl att detta är i en mindre stad då också(inte lika stort utbud som sthlm t.ex.)
Irl går det bra med brudarna t.ex. när jag går på krogen brukar man få hemsläp och kan flörta och vara rolig samt visa intresse på rätt sätt.
Men ärligt, skulle jag orka med någon av dessa 500 kvinnor som inte ens vågar gå en millimeter utanför sin comfort-zone. Nej skulle ej tro det va!