Citat:
Ursprungligen postat av
spidergia
Vet inte hur det är med mognaden direkt, hon skriver på Instastorie att "ju mer folk hatar desto mer provocerar jag - materiellt tex. Jag vet, jättebarnsligt, men jag växer nog ifrån det med ska ni se".
Men då kvarstår frågan varför hon slutar med sin blogg. Att provocera och visa upp en förljugen bild är hennes sätt att kommunicera med andra. Men det är nog en blandning av få läsare och mycket hat. Eller har hon insett att inget hon postar är av värde. 15 bilder om dagen på hennes ungar är ingen intresserad av.
Som
TakeYouOnACruise skrev, hon mår nog inte så värst bra. Hennes äckliga hästflin lurar ingen. Hon kan hitta på historier om sina tjejträffar och luncher. Men alla vet att det inte är sant. Nej, det är nog inte så roligt att vara Hedlund när mörkret kryper på och tankarna börjar snurra. Det är inte konstigt att självförnekelsen är så stark hos henne.
Det är komiskt att se hur lägger ut bilder på grabben och hans basketträning. Hon borde ju ha en del att tillföra laget efter sina år som proffs i Dubai
Tjuvens namn kom upp av en slump under en bilresa. Och det visar sig att min sambos systerdotter har jobbat på Cypern tillsammans med Hedlund. Till min stora besvikelse har hon inga historier att bjuda på. Hon avfärdade Hedlund ganska snabbt som "väldigt jobbig". Men kommer i håg att hon hade sällskap med en svart kille som hon bråkade konstant med. Dom bodde i samma komplex och där var alltid liv från deras rum. Men jag kommer nog att kunna presentera lite foto från den tiden med lite tur. Det är några år sedan och hennes foto är sparade på CD-skivor men hon har lovat att titta efter dem.