Citat:
Ursprungligen postat av
heropsychodreamer
Frågan om hon mörkar när hon åker utomlands: Kfm har ju tidigare gjort tillslag på flygplatsen bland resenärer som åker utomlands. För att hitta kriminella som är skyldiga skadestånd och kunna göra beslag. Hon är väl rädd för det och mörkar därför utresedatum?
Kan dom göra såna tillslag på tillbakaresan också? Tipsa kfm om att hon har en resa på gång?
Svårt att säga hur eller vad CH tänker, men det vi tidigare sett är att hon alltid vill ge sken av att saker är så mycket bättre, lyxigare, finare i hennes katastrofala vardag!
Så jag skulle tro att hon om någon, mer än gärna skyltar om en resa, Polen framstod ju i hennes värld som rena Karibien, Silja Line är kompatibelt med vilken lyxkryssare som helst, och ett grå billigt litet hotell vid motorvägen (Scandic?) var ju rena rama lyxsviten?
Vill mig minnas att hon i år låtsasbokat, packat väskor till fler resor som det givetvis aldrig blev något av...
För att de bara fanns i hennes fantasi?
För grabbarnas skull hoppas jag att de till slut får komma iväg på en Giraff och Björnresa men för CH del borde hon byta ut resor och andra onödiga saker som kostar pengar mot att göra rätt för sig och betala tillbaka det hon är skyldig!