Citat:
Ursprungligen postat av
gudrunslidhitler
Exakt!
Kan fan inte smälta att man gett
henne uppdraget som
JULVÄRD på svt

Vilka ska kolla? Musse Mona, svt´s personal, samt merparten av Södermalms befolkning?
Tyvärr skiter SVT fullständigt i kritiken, det enda vi kan hoppas på är att hon gör bort sig totalt på julafton! Men en sak förstår jag inte: Muslimer firar inte jul, hur kan SVT säga att Gina firar jul när hon deklarerat att hon är muslim. Jag är varken kristen eller muslim men det är ett HÅN emot alla kristna i landet och framförallt ett hån emot svenska befolkningen.
Det finns ingen chans att en kristen person skulle få vara programledare i ett land med muslimer under tex Ramadan! Det skulle ALDRIG ske! Men i Sverige så spelar det verkligen ingen roll
OM det hade varit en annan person, egentligen vem som helst som hade uttryckt sig dåligt eller marknadsfört en bok om islamhat eller judehat skulle ALDRIG någonsin få bli julvärd oavsett hur många år det gått bakåt i tiden! Men Gina får jobb efter jobb av hororna på SVT och främst programdirektören som själv är muslim.
Exempel: Christer Sandelin skrev att han gärna sett Jimmy Åkesson som statsminister, han fick så in i helvete mycket skit och blev påhoppad som rasist och mycket annat. Han skulle och kommer aldrig bli julvärd eller få leda program på svt enbart pga av detta! Men Gina får göra och säga vad fan hon vill! ÄCKLIGT ÄR DET!!! SVT DISKRIMINERAR ALLTID!