2017-01-14, 15:10
  #1429
Medlem
bralesss avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Fnissturken
Han opererade inte sig själv, det gjordes när han var liten. Resultatet enligt han själv var ok.

Angående hennes könstillhörighet så är jag efter att ha hört henne tala mer övertygad om att det är en kvinna. Skälet är rösten, finns inte en tillstymmelse transröst där. Däremot bör hon vara plastikopererad, tänker främst på näsan men även tänderna känns inte naturliga.

Va? Föddes läkaren som flicka alt. dubbla könsuppsättningar och har opererat sig där nere? Och då även tagit hormoner för att fullt ut bli man?

Låter spontant otippat då han va nån slags "tuff hård" snubbe i militären tidigare...
Citera
2017-01-14, 15:14
  #1430
Medlem
A-party-with-martys avatar
Det var alltså inte vilken läkare som helst om han typ hade 100 lök per månad. Är ej lätt att få online brudar ba för att man har ett snyggt ansikte på bild(kan jag intyga) men om han ger trovärdiga sken om 100 lök i månaden blir det kanske enklare till viss del iaf.
Verkar handla om att hans läggning var så störd att vanliga relationer ej var intressanta. Vilket talar för tesen om att hon vart man. Är uppgifterna om en shemale i bunkern sanna så lutar det ju otroligt mycket åt att hon var nått liknande(kanske just en sån).

Om personen nu är transexuel är det ju nästan falsk marknadsföring att ej skriva det i boken.

Varför kommenterade hon hans längd? Är ej det lite skumt. Varför är det intressant liksom. Ok om det var en vanligt dejtingprogram & en stor längdskillnad, då hade det väl varit anmärkningsvärt etc etc.
__________________
Senast redigerad av A-party-with-marty 2017-01-14 kl. 15:18.
Citera
2017-01-14, 15:15
  #1431
Medlem
bralesss avatar
Citat:
Ursprungligen postat av sno
Hon skulle överfalla han. Hon försökte attackera han med två spikar. Han ville att hon skulle skjuta han.

Hon insåg att hon inte kunde övermanna han.

Hon visst inte vart hon befann sig.

En norrländska?

Jag försökte också titta extra noggrant på hennes hals. Vet ej om jag är påverkad av FB, men jag inbillar mig ett bortopererad (och nerfilad) adamsäpple..

Vi är redan många som kommit fram till att det är någon slags värmländska-dialekt hon talar. Borås, östgötland, nånstans åt det hållet.
Citera
2017-01-14, 15:18
  #1432
Medlem
A-party-with-martys avatar
Å andra sidan riskerar hon ju att avslöja sig som "hen" om hon tar upp hans längd. Men personen verkade ju ej vara så intelligent heller visserligen men ändå kan det tala i mot "hen" tesen också.
Citera
2017-01-14, 15:19
  #1433
Medlem
Cannabisministerns avatar
Citat:
I september stämde de träff, läkaren och Isabel Eriksson. Dejten blev början på en mardröm, där Isabel togs tillfånga i en bunker i Skåne. Här är vad som hände.

http://www.svt.se/nyheter/inrikes/de...fanga-i-bunker
Citera
2017-01-14, 15:23
  #1434
Moderator
Trixtons avatar
Citat:
Ursprungligen postat av A-party-with-marty
Det var alltså inte vilken läkare som helst om han typ hade 100 lök per månad.

Dubbla den summan är inte ovanligt för en hyrläkare. Sedan vet jag inte vad just han tjänade, men 100k bör han väl allra minst ha haft, även om han bara jobbade tre dagar i veckan. Fast anställda läkare drar ju inte in riktigt samma deg på en vanlig vårdcentral, men detta var som sagt en hyrläkare.
Citera
2017-01-14, 15:25
  #1435
Medlem
Hennes näsa ser ut att vara opererad.
Citera
2017-01-14, 15:29
  #1436
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Swedenhielms
Jag har inte läst om detta fallet innan kvinnan gjorde sin intervju i skavlan, undrar bara om någon vet hur han gjorde när han skulle transportera den drogade medvetslösa kvinnan ner i sin bil från där hon drogades med jordgubbarna?

Hon sa ju i intervjun att hon är längre än han är, dvs över 170 cm inte så lätt att maskera hur man lägger ner henne i bagaget eller baksätet vilket av de alternativen han gjorde och få det att se ut som att man transporterar en matta eller hur han nu gjorde.

Blev hon drogad i en lägenhet och isåfall var parkerades bilen? Måste ha varit en riskabel transport med många potentiella vittnen i Stockholm som skulle blivit misstänksamma och lagt regnummret på minnet.

På något vis lyckades Trenneborg få in kvinnan i bilen (tror det var en Volvo V70). Väl i bilen så tror jag att han intravenöst injecerade mer sömnpreparat i henne direkt när hon började vakna upp. Håller med om att det var riskabelt, men lyckades tydligen, tyvärr.
Citera
2017-01-14, 15:30
  #1437
Medlem
En "stafettläkare" kan med enkelhet dra in över 100k/mån.
Citera
2017-01-14, 15:41
  #1438
Medlem
Bengt-Bedrups-hatts avatar
Tycker det låter som hon kommer från Mälardalen någonstans. Sen har hon jobbat på sin stockholmska och nästan fått bort sin dialekt.
Sala, Enköping; Köping, Eskilstuna... någonstans i dom krokarna borde vara hennes hembygd.
Citera
2017-01-14, 15:44
  #1439
Medlem
T34Panzers avatar
Citat:
Ursprungligen postat av braless
Va? Föddes läkaren som flicka alt. dubbla könsuppsättningar och har opererat sig där nere? Och då även tagit hormoner för att fullt ut bli man?

Låter spontant otippat då han va nån slags "tuff hård" snubbe i militären tidigare...

Suck

HYPOSPADI
"Hypospadi definieras som en medfödd missbildning av urinröret varvid detta är underutvecklat och meatus mynnar på glans eller penis ventralsida. Hypospadi drabbar ca 1/300 födda gossar i Skandinavien."
http://www.internetmedicin.se/page.aspx?id=4970


Fast det hade du vetat om du bemödat dig att ha LÄST FUP INNAN.
Citera
2017-01-14, 15:46
  #1440
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av bradgardsindianen
Men det var väl du som hävdade att han med sitt useende skulle kunna få vilken sköterska eller "doktor" som helst. Vilket jag argumenterade emot. En läkare skulle inte ge upp sin karriär för att ha röven tillgänglig för M. T. hur som helst M. T. önskar ,... inte de flesta escorter heller skulle jag gissa. Kvinnan i fallet var ju inte intresserad av att ge honom ensamrätt.... Jag förstår inte riktigt vad du försöker komma till för poäng?

Jag uttryckte mig tydligen klumpigt, jag menade att med hans utseende samt de facto med en lön på runt 180 000/mån beroende på sysselsättningsgrad som stafett hade han med NORMAL SOCIAL kompetens haft ett stort partnerurval, minst lika stort (förmodligen större) än en trevlig tjej som "bara" är snygg och som lever i den "undre världen" försörjd som "escort"

Men nu är de båda trasiga inombords och då gick det snett när de träffades och de skulle aldrig hamnat i denna soppa utan inre problem. Min poäng är bara att detta med escortande ofta glorifieras, men det är ju helt snett då de inblandade är tragiska individer. Ingen av de inblandade här valde medvetet sin sits tror jag, för då väljer man en stadig partner oavsett om man är hora eller läkare.
__________________
Senast redigerad av Potifar2 2017-01-14 kl. 15:52.
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in