Citat:
Ursprungligen postat av
Vultz
Inne på dag 3. Svårt att sova. Fokusen är skit. Allt är skit. Håller i ändå. Ätit en massa skit-mat, men det får man nöja sig med då man vill bli kvitt utav nervgiftet(nikotin).
Jag använder mig utav en app som håller koll på en del olika saker, vilket jag tycker är bra. Bland annat visar den hur mycket pengar jag har spenderat på snus, hur mkt man sparar, och hur mycket liv som har tagits bort utav snus. Appen heter "snus stopp".
HÅLL UT!! DET ÄR VÄRT DET! Detta gäller inte bara för dig men för alla, ponera att ni tar den där snusen som ni så länge väntat efter. Hur tror ni att det kommer kännas efter 10-15 minuter? Ren och skär ångest att man är tillbaka på samma punkt igen efter allt hårt slit.
Ska kolla in appen, mest för att jag är nyfiken på hur mkt pengar jag sparar
Citat:
Ursprungligen postat av
S.O.Stolp
Bra där! Alkohol brukar ju skapa ett sug, precis som du säger, men alkohol gör ju även att omdömet och konsekvenstänket är helt bortblåst. Väldigt lömskt.
Precis! Jag var försiktig, men det var aldrig någon fara faktiskt - så skönt!