Citat:
Ursprungligen postat av
Tony_Tedeschi
För högt östrogen bidrar till:
Gyno, depression, bloat, högt blodtryck, kass sexlust, svårt att få erektion, sömnproblem, panikångest, gråter som ett barn osv. Självklart kan man maskera mycket av biverkningarna med bl.a testo, mast mfl.
Du påminner en hel del om geniet Bowmoresfinest och det är tack vare eran expertis det springer runt folk med gyno och andra problem.
Men ditt jävla spån, precis som jag säger ska man använda adex VID behov - möjligtvis om du vet att du brukar få gyno, men att rekommendera alla att alltid göra det är efterblivet.
Jag har kört test och en del annat, aldrig fått dessa bieffekter trots långa perioder on.
Varför i hela helvete ska jag då börja käka något jag uppenbarligen klarar mig fint utan?
AI är starka mediciner och man ska alltid undvika medicinering om det inte finns ett konstaterat behov så enkelt är det.
Det här innebär inte att fler får gyno, det här innebär att färre får AI-bieffekter, självklart som jag sagt flera gånger SKA man ha AI och gärna nolva o bakfickan, redo att användas när det faktiskt behövs.