Citat:
Ursprungligen postat av
Skaffern
Fp slut? Inte en chans! De är riktigt obehagligt opportunistiska människor och efter Sd's framgångar i Eu-valet så kommer följande att hända:
Fp kommer, ivrigt påhejade av imamen Reinfeldt och resten av Allahiansen, att komma med något utspel om språktest eller något annat trams. Detta kommer att ske senast omkring deras dag i Almedalen.
Håller med om att vi inte blir av med dem den här gången och inte på länge. De har en kärna av oerhört självgoda människor som aldrig sviker. Då och då tar de till ett opportunistiskt grepp för att häva sig upp ur en opinionssvacka, men det tror jag inte de behöver den här gången.
De vet att C och Kd ligger betydligt sämre, till och de känner till sin stora fasta kader av extremt självgoda akademiska borgare som inte sviker.